Neiroloģiskās saslimšanas
Elpošanas orgānu saslimšanas
Muskuļu- balsta sistēmas saslimšanas, skolioze
Zīdaiņu perinatālas hipoksijas sekas
Attīstības traucējumi (tajā skaitā ģenētiski sindromi)

NEIROLOĢISKĀS SASLIMŠANAS

RC „Mēs esam līdzās” piedāvā kompleksu rehabilitācijas programmu bērniem ar centrālās un perifērās nervu sistēmas saslimšanām.
Katram pacientam rehabilitācijas programma tiek sastādīta individuāli.
Bērniem tiek piedāvāta individuāla fizioterapija, ergoterapija, logoterapija un mūzikas terapija. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošinātas speciālā pedagoga konsultācijas.
Pacientiem tiek piedāvāta masāža un fizikāla terapija.
Vecākiem pieejamas sociālā darbinieka konsultācijas.

ELPOŠANAS ORGĀNU SASLIMŠANAS

Bērniem ar elpošanas orgānu saslimšanām tiek piedāvāts individuāls rehabilitācijas kurss, kas sastāv no fizioterapijas plaušu ventilācijas uzlabošanai un elpošanas stereotipa normalizēšanai, kā arī bērna fizisko darbaspēju atjaunošanai. Rehabilitācijas kursā tiek iekļauta masāža.

MUSKUĻU- BALSTA SISTĒMAS SASLIMŠANAS, SKOLIOZE

Tiek piedāvāta individuāla rehabilitācija un konsultācijas gan iegūtu un iedzimtu, gan funkcionālu un organisku mugurkaula saslimšanu gadījumos. Rehabilitācijas mērķis ir ar fizioterapijas metožu palīdzību panākt stājas korekciju, attīstīt ķermeņa shēmas sajūtu, nostiprināt muskuļu korseti, kā arī attīstīt līdzsvaru un koordināciju. Kompleksajā rehabilitācijas programmā tiek iekļauta arī masāža

ZĪDAIŅU PERINATĀLAS HIPOKSIJAS SEKAS

Riska grupas zīdaiņiem- bērniem no daudzaugļu grūtniecības, neiznēsātiem bērniem, zīdaiņiem ar perinatālu galvas smadzeņu bojājumu vai motorās attīstības aizkavi tiek piedāvāta fizioterapija, kas balstīta uz neirofizioloģiskās attīstības metodi (Bobath method). Vecākiem ir nodrošinātas konsultācijas par zīdaiņu attīstības jautājumiem, pareizu attīstības stimulēšanu, kopšanu un Handlingu. Nepieciešamības gadījumos tiek pielietota masāža.

ATTĪSTĪBAS TRAUCĒJUMI