Septembra jaunumi projektā “Atbalsta pasākumi jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem”

Jaunieši kopā ar mūzikas pedagogiem sastādījuši mūzikālā priekšnesuma programmu Latvijas 100-gades svinībām Rehabilitācijas centrā “Mēs esam līdzās” 2018. gada 16. novembrī.

Plānots izgatavot arī mazus suvenīrus un zāles dekorācijas.

14. un 26. septembrī Rehabilitācijas centrā notika Tobii Dynavox programmatūru apmācība, kuru vadīja Magnus Sundelin Tobii Dynavox menedžeris Baltijā, Austrumu un Centrālajā Eiropā, SIA Arbor Medical Korporācijas pārstāvji Sigita Kalniņa un Jānis Eglītis. Lai veiksmīgāk uzsāktu AAK projektu semināros piedalījās arī projekta IT speciālisti.

Šomēnes gatavojām igauņu ēdienus, izmantojot kamu. Bija ļoti garšīgi.

Plānojam arī lietuviešu ēdienu degustāciju.


Projektā “Atbalsta pasākumi jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem” augustā

uzsāktas jauniešu aktivitātes – kopā sanākšana reizi nedēļā, lai dziedātu un mūzicētu, paši gatavotu veselīgu ēdienu, kuru receptes atrastas Internet un ģimeņu arhīvos.

Nozīmīgas ir fiziskās aktivitātes – individuālas nodarbības uz trenažieriem un komandu sacensības.

Augustā pasūtīti un iegādāti Latvijā unikāli trenažieri kurus muskuļu spēka attīstīšanai ērti var lietot arī cilvēki ratiņkrēslā.

Esam papildinājuši Alternatīvās komunikācijas kabinetu ar Tobii Dynavox programmatūrām.

Ja vēlaties uzzināt vairāk, lūdzu skatīt –

http://www.hur.fi/en/products-services/products/functional-trainer-pulley

https://www.tobiidynavox.com/about/about-us/how-eye-tracking-works/


Biedrība Rehabilitācijas centrs „Mēs esam līdzās” laika posmā no 2018. gada 4. jūlija līdz 2018. gada 30. novembrim īsteno projektu „Atbalsta pasākumi jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem”

Līgums Nr. LM 2018/24-1-04/21 „Par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu projekta īstenošanai” parakstīts ar Labklājības ministriju.

Īss projekta apraksts:

Jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem var būt pazeminātas fiziskās darbaspējas, komunikācijas prasmes, grūtības pašaprūpē, kas ierobežo neatkarību skolā un strādājot algotu darbu.

Grūts ir pārejas periods, kad pabeigta mācību iestāde un jāizvēlas nākošā izglītības iestāde.

Projekta mērķis ir

izveidot atbalsta centru jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī nodrošināt tā ilgtspēju.

Projekta netiešā mērķa grupas ir

sociālie darbinieki un pakalpojumu organizatori no visas Latvijas, kas piedalīsies seminārā par metodiskiem ieteikumiem cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem neatkarības veicināšanā, standartizētā funkcionālā novērtēšanā un pakalpojumu plānošanā. Jaunieši un viņu ģimenes locekļi, kuri ir galvenās jauniešu atbalsta personas saņems informāciju no NVD un VIAA.

Projekta mērķa grupa:

15 jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekta galvenie pasākumi:

– mērķa grupas iesaiste, funkcionālais novērtējums;
– rehabilitācijas aprīkojuma iegāde;
– fizioterapija, ergoterapija un mūzikas aktivitātes;
– karjeras konsultācijas sadarbībā ar NVA un VIAA;
– plānots sagatavot sociālā pakalpojuma piedāvājumu RD Labklājības departamentam;
– publicitāte.LM 2017/24-1-06/03 “Atbalsta pasākumi bērniem ar autiska spektra traucējumiem” Šobrīd tiek realizēti sekojoši projekti:

Projekta LM 2017/24-1-06/03 „Atbalsta pasākumi bērniem ar autiska spektra traucējumiem” ietvaros RC „Mēs esam līdzās” februārī no SIA „Arbor Medical Korporācija” iegādājas PCEye Mini skatiena navigatoru, kas ļauj kontrolēt datoru tikai ar acu skatienu.
PCEye Mini ir mazākais Tobii Dunavox (Zviedrija) skatiena navigators (Eye tracter). Tas aizvieto standarta datora tastatūru un peli, ļaujot kontrolēt klēpjdatoru vai neliela izmēra datoru.
Tiem, kas nevar izmantot rokas vai pirkstus, skatiena navigators ir viens no ātrākajiem, vienkāršākajiem un ergonomiskākajiem veidiem, kā darboties ar datoru. PCEye Mini ļauj sērfot internetā, sazināties ar draugiem tiešsaistē, spēlēt spēles, lietot Skype un pat veidot dokumentus. Rezultātā šī ierīce sniedz brīvību un neatkarību.


norway-grants-logo

EEZ Projekts Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/072/023 “Agrīnās attīstības centrs bērniem ar īpašām vajadzībām”

Center_for_early_development

Partneru_loma

Projekta_rezultati

Pres_rel_3_IX


Pres_rel_5_V


_NOSLĒGUŠIES PROJEKTI:

norway-grants-logo

EEZ Projekts Nr. 2008. NVOF3.3./2-7/08  “Funkcionālās un radošās attīstības centrs bērniem ar īpašām vajadzībām”


esf_logo

ESF Projekts Nr. 1DP/1.4.1.2.4./10/APIA/NVA/029 “Psiholoģiskā un funkcionālā atbalsta centrs ģimenēm ar bērniem ar kustību un attīstības traucējumiem”